MarijaRomaricaMarija Romarica prihaja nam v letu usmiljenja. Tretji milostni obisk fatimske Marije v Sloveniji 13. maj - 13. oktober 2016

Ko je bila Marija drugič na obisku v Sloveniji, jo je gostila Cistercijanska opatija Stična, ki velja za enega naših starih in preizkušenih duhovnih središč. To je bilo od 12. do 22. junija 2008. Marija se je večino časa zadrževala v Stični in so romarji prišli k njej. Povabljeni so bili po škofijah skupaj s svojimi škofi, pa tudi po drugih ključih. Obiskala pa je tudi Brezje. Leta 1997, ob 80-letnici Marijinih prikazovanj v Fatimi, je Marija iz Fatime romala po Sloveniji od 29. avgusta do 26. decembra 1997. Obiskala je zelo veliko župnij. Takrat so se mnogi posamezniki in župnije posvetili Jezusovemu in Marijinemu Srcu.
Bližamo se stoletnici fatimskih dogodkov.

Nanjo nas je med drugimi opozoril tudi zaslužni papež Benedikt XVI., ko je ob obisku Fatime v maju 2010 izjavil: »Naj sedem let, ki nas loči od stoletnice prikazovanj naše Gospe, pomaga do zmage njenega brezmadežnega Srca.« Devica Marija se je v Fatimi na Portugalskem trem pastirčkom prikazovala od 13. maja do 13. oktobra 1917, eno leto prej pa so pastirčki doživeli prikazovanja angela. Pristnost fatimskih sporočil je potrdil nadaljnji tok zgodovine. Marijin klic k pokori in molitvi rožnega venca je vedno znova aktualen. Mnogi romajo k Mariji v Fatimo in tam molijo. Fatimsko svetišče pa kip Marije Romarice pošilja tudi po svetu. Slovenijo je obiskal leta 1997 in 2008. Obiskala nas bo Marija Romarica tudi v mesecu septembru. Kot lahko vidite iz sporeda spodaj, bo v naši lendavski dekaniji od 13. do 15. septembra in v naši župniji bo v četrtek, 15 septembra na praznik Žalostne Matere Božje.

13.9. - 15.9. Dekanija Lendava
13.9. zjutraj sprejem v Turnišču in molitev do večera; ponoči pri klarisah

14. 9. potovanje po župnijah:
8.00 - 10.00 Kobilje
10.00 - 12.00 Dobrovnik
12.00 - 14.00 Lendava
14.00 - 16.00 Hotiza
16.00 - 18.00 Velika Polana
Sledi sprejem v Črensovcih in molitev do jutra
15.9. potovanje po župnijah:
6.00 - 9.00 Odranci
9.00 - 15.00 Beltinci
15.00 - 17.00 Dokležovje
17.00 - 19.00 Bogojina
ponoči pri klarisah v Turnišču, odhod ob 7.00

MOLITEV V ČASU PRIPRAVE
Fatimska Devica, Mati usmiljenja, Kraljica svetega rožnega venca, pomagaj nam, da bo tvoj tretji milostni obisk Slovenije v nas poglobil vero, upanje in ljubezen ter okrepil odločitev za zvesto življenje po evangeliju. Vodi naša srca, da se bodo upodobila po tvojem Srcu in Srcu tvojega Sina Jezusa. Naj premišljujemo tvoja sporočila in po njih živimo! Radi bomo molili rožni venec, ki si ga v Fatimi tako zelo priporočala. Usmerjaj nas k svojemu Sinu Jezusu, ki je naša pot, resnica in življenje. Posebej se ozri na naše družine, saj si njihova mati in kraljica. Naj živijo v medsebojni ljubezni in edinosti, ter se ravnajo po Božji volji, da bo tvoj Sin Jezus vedno med njimi. Po tvojem brezmadežnem Srcu se izročamo presvetemu Jezusovemu Srcu. Naj nas on pripelje v naročje usmiljenega nebeškega Očeta. Amen.