teden karitas_2016Teden Karitas obeležujemo od ponedeljka, 21. novembra, do nedelje, 27. novembra 2016.

Letošnji moto tedna Karitas je »V objemu dobrote«.

V sredo, 23. novembra 2016, bomo sodelavci Župnijske Karitas ter drugi dobrotniki romali v Slomškovo Ponikvo, kjer bo ob 11. uri molitev in ob 12. uri sveta maša. Ob 16. uri se bomo udeležili javne generalke 26. dobrodelnega koncerta Klica dobrote, na katero so povabljeni vsi udeleženci romanja v Ponikvo. Odhod avtobusa bo ob 8. uri izpred župnijskega doma Beltinci.

V četrtek, 24. novembra 2016, bomo po naših vaseh pri članih Župnijske Karitas pobirali vaše cenjene prispevke v denarju, hrani, higienskih pripomočkih.
Prispevke bomo zbirali pri Milici Žižek v Gančanih, pri družini Zajc Kavaš v Lipovcih, pri Forjanovih v Bratoncih, pri Mariji Hirci Ižakovcih 44, v Melincih v kapeli od 9.00 do 12.00, župnišče Beltincih od 8.00 do 18.00 ali tudi drugi dan po telefonskem dogovoru 041 772 421 ali na elektronski naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Teden zaključujemo 27. novembra 2016 na Nedeljo Karitas. Nabirke pri svetih mašah, pri katerih bomo sodelovali sodelavci Karitas, so namenjene delovanju Karitas.

Tradicionalni že 24. Klic dobrote Škofijske Karitas Murska Sobota bo 27. novembra 2016 ob 14. uri. Pripravlja ga Župnijska Karitas Sveti Jurij ob Ščavnici in bo v telovadnici Osnovne šole Sveti Jurij ob Ščavnici.

Odprimo svoje srce za stiske drugih ter jim pomagajmo živeti in preživeti. Bodimo v službi človekovega dostojanstva. Poživimo krščansko dobrodelnost. Poleg materialne pomoči podarjajmo tudi toplo besedo, besedo tolažbe, upanja, usmiljenja in pogled ljubezni.
Naj dobrota in dobrodelnost ne pozna meja.

Vabimo Vas, da se udeležite vseh aktivnosti.

Včeraj največkrat gledano