Klic dobrote 2017Letošnji Teden Karitas bo potekal od ponedeljka, 27. 11. 2017, do nedelje, 3. 12. 2017, pod geslom »Kje sem doma?«. Geslo Tedna Karitas spodbuja k razmisleku o domu. Kjer je naše srce, tam se počutimo doma. Kjer so ljudje, ki nas imajo radi, tam je naš dom.
Toplino doma potrebujejo tudi številne družine v stiski v Sloveniji. Največ, kar jim lahko poklonimo je sprejetost, razumevanje in varnost. In prav na tak način poskušamo sodelavci Karitas graditi dom za družine v stiski. Skupaj s toplino besed pa Karitas lahko pomagajo ranljivim družinam le z darovi.

Preberi več

zahvalna nedelja stepanja vas rkcZa svoje življenje potrebujemo kruh, hrano, ki krepi naše telo. Sveto pismo pa pravi, da človek ne živi samo od kruha. Človek ni samo telo, je tudi duh, zato potrebuje hrano tudi njegov duh. Hrana za našega duha je lepa, dobra beseda, je prijaznost in dobrota, predvsem pa Kruh, ki nam ga sam Bog daje jesti.
Take in drugačne hrane imamo v izobilju. Zato se dan za dnem Bogu zahvaljujemo. Ob zahvalni nedelji se tudi jaz zahvaljujem Bogu za kruh na naših mizah in za Kruh na naših oltarjih. Zahvaljujem se tudi vam, dragi duhovniki, redovniki, redovnice in drugi pastoralni sodelavci za vaše delo na polju soboške škofije. Dan za dnem skrbite za duhovno hrano, za Kruh, sveto evharistijo. Po vaših rokah, po vaših molitvah, po vsem vašem prizadevanju je Bog med nami. Po vašem poučevanju pri katehezi, po vaših osebnih in skupnih molitvah, po vaših pripravah na podeljevanje zakramentov, po vašem podeljevanju zakramentov, po vašem vodenju različnih skupin, po vašem delu v pisarni, po vašem delu za župnijo, dekanijo in škofijo je Bog med nami, je Božje kraljestvo bolj otipljivo navzoče med nami.

Preberi več

vsi sveti svetniki orgV prihodnjem tednu bomo praznovali praznik Vseh svetih in takoj zatem tudi Vseh vernih duš dan. Grobovi bodo lepše okrašeni, marsikje tako, da bo pod težo cvetja in sveč pokal tudi marmor. In naši pokojni od tega ne bodo imeli nič. Nekateri bodo za rajne tudi molili, se jih spomnili pri daritvi svete maše, molili za duše v vicah in s tem največ pripomogli rajnim pri njihovem večnem življenju.
Ob vsem tem »praznovanju« pa smo sredi obnove naše župnijske cerkve in zato izkoriščam to priliko, da povabim vse župaljne, da ne pretiravamo pri okraševanju in osvetljevanju naših grobov. Naši pokojni predniki so že pri Bogu in prejeli svoje plačilo, mi pa se lahko našim prednikom oddolžimo tudi tako, da del sredstev namesto rož in sveč darujemo za obnovo župnijske cerkve. Nekaj župljanov se je za to že odzvalo in so darovali namesto cvetja in sveč na grobove. Prav tako bo v zakristiji ali na župnišču mogoče darovati v ta namen, darovalce pa bomo objavili (če bodo to seveda želeli) na župnijski spletni strani.