Turnisce duhovni_skofija_sobotanovica iz www.skofija-sobota.si

V soboto, 14. septembra 2013, smo se verniki skupaj s škofom, duhovniki, redovniki in redovnicami ter bogoslovci zbrali v škofijskem romarskem središču pri Mariji vnebovzeti v Turnišču k molitvi za duhovne poklice.
Molitveno srečanje se je začelo v cerkvi z molitveno uro pred Najsvetejšim. Molitev je ob sodelovanju vernikov vodil škofijski referent za duhovne poklice Srečko Fras. Medtem so se ministranti zbrali v veroučni učilnici, kjer so imeli svoj program. V začetku petih litanij Matere Božje so se pridružili vernikom v cerkvi.
Sveto mašo je ob somaševanju dvaindvajsetih duhovnikov daroval škof dr. Peter Štumpf. Njega in vse zbrane je v začetku pozdravil domači župnik Robert Brest. Pri sv. maši so sodelovali verniki iz različnih župnij soboške škofije. Škof je v pridigi spregovoril o pomenu duhovnih poklicev in se zahvalil duhovnikom, redovnikom in redovnicam, ki nekateri že dolgo vrsto let zvesto služijo Cerkvi. Zahvalil se je tudi molivcem, ki z molitvijo spremljajo škofa, duhovnike in vse oznanjevalce evangelija. Prav je, da z molitvijo nadaljujemo, da si vsi poklicani prizadevamo služiti Kristusu in bližnjim, kakor nas k temu vabi in spodbuja papež Frančišek.
Ob koncu svete maše se je g. Srečko Fras zahvalil škofu in vsem sodelujočim. Na svoje domove smo odhajali z okrepljeno zavestjo, da smo "poklicani in poslani", kakor je bila osrednja misel letošnjega molitvenega dneva za duhovne poklice.

Več fotografij si lahko pogledate tukaj.

Včeraj največkrat gledano