sveta_cecilijaKdor poje, zlo ne misli (slovenski pregovor)

22. novembra je godovala sveta Cecilija, mučenka in zavetnica cerkvene glasbe in petja. Ta praznik vseh cerkvenih glasbenikov smo v naši župniji obeležili s koncertom organistov glasbene šole, ki je bil po večerni sveti maši. Vedno bolj se potrjujejo besede gospoda nadškofa Turnška, ki je ob blagoslovitvi šole pred dvema letoma dejal, da je glasbena šola lahko velik blagoslov za župnijo. Naši učenci in učitelji so v ožjem in širšem okolju z glasbeno dejavnostjo vedno bolj prisotni. Nastopov je iz leta v leto več, njihova kvaliteta je vedno višja.

Eden od ciljev ustanovitve šole je dejavnost šole na področju zborovskega petja. Župnijski otroški pevski zbor smo takoj vključili v program šole v upanju, da se bo število sodelujočih otrok povečalo. To nam zaenkrat ni uspelo. Prijatelj, zborovodja iz sosednje župnije, mi je ob neki priložnosti dejal, bolje deset dobrih, kakor dvajset slabih. Pa je res, da je med 700 osnovnošolci le deset dobrih? Osebno verjamem, da jih je mnogo več. Razumem, da ob obilici dejavnosti vsi ne najdejo časa za sodelovanje. Je vzrok pomanjkanje interesa? V to smer razmišljam, ker imajo podobne težave tudi na drugih šolah. Kako lahko na odločitve otrok za sodelovanje v zboru vplivamo starši? So naši otroci res tako obremenjeni, ali smo z njihovimi dejavnostmi obremenjeni predvsem mi? Mogoče lahko pripomore pozitivna izkušnja, ki jo otrok dobi na vaji ali na katerem od pevskih srečanj. Prvi konec tedna v novembru so naši mladi pevci sodelovali na tridnevnem pevskem srečanju v Veržeju. Tri dni so trdo delali, vadili in se obenem imeli lepo. V mesecu decembru bodo vse skupaj zapeli še pred mikrofoni in posneli skladbe, ki bodo izdane na zgoščenki. Po pogovoru s temi otroci sem bil zelo vesel predvsem njihovega navdušenja nad srečanjem. Priložnosti torej so, le ujeti jih moramo. Ob tej priložnosti vabim vse otroke, še posebej učence glasbene šole, da se v sredo ob 14:30 pridružite otroškemu zboru. Pevci so veseli ljudje, bodimo veseli tudi mi.