IMG 2224V soboto, 19. novembra 2016, smo se mladi iz dekanije Lendava, že drugič zbrali na dekanijskem srečanju, ki je bilo tokrat v Beltincih. Osrednji lik srečanja je bila Mati Terezija, velika svetnica, ki se je razdajala za najbolj uboge. Srečanje smo začeli s pesmijo. Sledila je igrica o Usmiljenem samarijanu, ki smo jo pripravili mladi župnije Beltinci. Tako smo želeli predstaviti glavno sporočilo te velike svetnice, ki je bila usmiljena do vsakega, posebno do tistih najbolj ranjenih in ubogih. Zatem je sledila kratka predstavitev življenja in dela Matere Terezije. Naš prvi del srečanja smo zaključili s pesmijo in molitvijo, potem pa je sledilo delo po skupinah, kjer smo se mladi pogovorili o telesnih in duševnih delih usmiljenja. Iz papirja smo izrezali srce in nanj zapisali delo usmiljenja, za katerega si najbolj prizadevamo. Po končanem delu v skupinah je sledilo druženje. Mladi župnije Beltinci smo pripravili pogostitev in poskrbeli da ni noben ostal lačen ali žejen. Tako smo uspešno zaključili dekanijsko srečanje in se hkrati že veselimo naslednjega.

Ana Marija Kavaš