Škofijsko srečanje bogoslužnih sodelavcev
Škofijski odbor za bogoslužne sodelavce vabi na škofijsko molitveno srečanje bogoslužnih sodelavcev: izrednih delivcev obhajila, bralcev Božje besede, pevcev in pevk, organistov, zborovodij, mežnarjev, ključarjev, krasilcev in čistilcev cerkva in drugih sodelavcev. Srečanje bo v nedeljo, 19. februarja 2017 ob 15. uri v stolnici, ko bo molitvena ura.

Zimske Marijine počitnice
Med letošnjimi polletnimi šolskimi počitnicami vabimo otroke na Marijine zimske počitnice, ki se bodo odvijali v župnijskem domu v Beltincih
Kdo: VSI OTROCI (od 4. leta starosti dalje).
Kdaj: od torka, 21. februarja do petka, 24. februarja 2017
Kje: v župnijskem domu in na župnijskem dvorišču.
Čas: 9.00 do 15.00 ure.
Imeli bomo: igre, pesmi, kratke delavnice, dramske igre da spoznamo sv. Lavro Vikunjo. Zaradi lažje izvedbe Marijinih zimskih počitnic prosimo, da otroke prijavite s prijavnico pri katehetu ali na župnišču Beltinci do nedelje, 19. februarja 2017.
Med počitnicami bodo potekale različne delavnice za otroke, zato bomo veseli tudi vašega sodelovanja in sicer: če kdo ima doma kakšno volno, majhne kose lesa za graviranje v les, stiropor in druge pripomočke.
Tudi kakšnih keksov, perec, pogač in podobnega bodo otroci zelo veseli. Vse to lahko prinesete v ponedeljek, 20. februarja, na župnišce, kjer bodo animatorji vse pripravili za skupno preživljanje časa.

thumb blizina osrecujePredavanje za zakonce in starše
V nedeljo, 26. 2. ob 17h, bo v župnijskem domu predavanje za zakonce in starše. Zakonca Sara in Drago Jerebic bosta ob izidu njune knjige pri Celjski Mohorjevi založbi z naslovom BLIŽINA OSREČUJE spregovorila o hrepenenju po povezanosti med možem in ženo, med otroci in starši ter med človekom in Bogom.
Zakonca Jerebic sta se v 12 letih srečala z več kot 1200 družinami in skupaj opravila več kot 14.000 terapevtskih ur. Sta člana katoliške Skupnosti Emanuel.
Knjiga govori o hrepenenju zakoncev, staršev in najstnikov po naklonjeni medsebojni bližini ter hkrati razkriva, zakaj smo kljub temu hrepenenju pogosto osamljeni in žalostni. Bralcem ponuja vpogled v manj zavedno dinamiko prenašanja in prebujanja neprijetnih občutij v drugih ter razlaga, kako napačne interpretacije te dinamike vodijo v konfliktne odnose med družinskimi člani. Avtorja s slikovitimi primeri orišeta, kako se naj odzovemo v takšnih situacijah ter zakonce in starše vabita k ranljivemu odzivanju drug do drugega in do otrok. Slednje pomeni iskreno odpiranje in podelitev lastnega doživljanja z drugimi. S tem se ustvarja nov prostor za drugačno doživljanje sebe in drugega ter posledično možnost za preseganje nefunkcionalnih vzorcev in ustvarjanja bližine, ki osrečuje.

Zakonska skupina ima srečanje v četrtek, 9. februarja ob 18. uri na župnišču.

V soboto, 11. februarja, krasijo in čistijo cerkev verniki iz Lipovec.
V soboto, 18. februarja, krasijo in čistijo cerkev verniki iz Gančan.